انجمن طراحان لباس و پارچه ایران در دور تازه ای از فعالیت ها و انسجام اهداف

ایجاد 5 کمیته که آینده ای دیگر را رقم خواهند زد

تدوین سندراهبردی انجمن طراحان لباس و پارچه ایران، نظم ساختاری انجمن را در مسیر تحول قرار خواهد داد

انجمن طراحان لباس و پارچه ایران بعد از آغاز به کار ششمین دوره هیات مدیره انجمن، از ابتدا سال یکهزار و چهارصد طبق خواسته اعضای هیات مدیره بنا را بر این نهاد که نظمی ساختاری در فراگرد عملیات اجرایی انجمن شکل بگیرد و هر نوع فعالیتی که در انجمن وجود دارد بر حسب انسجامی مشخص و تعریف شده به جلو هدایت شود.

در این راستا و در نخستین قدم هیات مدیره موفق شد سندی راهبردی تدوین و برای آن آیین نامه اجرایی نیز تصویب کند که چارچوب نظم ساختاری فوق و مختصات حرکت انجمن را مشخص می سازد. بزودی این سند و آیین نامه اجرایی آن برای همه اعضا به صورت مکتوب منتشر خواهد شد.

مهمترین رویکرد سند فوق نظم بخشی به فعالیت های انجمن و مشخص کردن الویت ها و همچنین ایجاد ابزارهای لازم برای اینگونه فعالیت ها است. بر اساس سند فوق، انجمن مکلف شده است که 5 کارگروه و یا کمیته تشکیل دهد که اهداف انجمن طراحان لباس و پارچه ایران را به طور مشخص پیگیری کنند. این کارگروه ها عباتند از: کارگروه آموزش و پژوهش، کارگروه استان ها، کارگروه ارتباط با تولید(کمیته زنجیره ارزش)، کارگروه هنر و اندیشه و کارگروه اعضا و مطالبات. در حال حاضر این کارگروه ها شکل گرفته اند و سرپرستان و اعضای افتخاری و عملیاتی آن نیز مشخص شده اند. مدیریت کارگروه آموزش و پژوهش بر عهده سرکار خانم دکتر فربود، کارگروه استان ها با مدیریت سرکار خانم خرمدره، کارگروه ارتباط با تولید با مدیریت سرکار خانم پدرام، کارگروه هنر و اندیشه با سرکار خانم دکتر قاسمیان و کارگروه اعضا و مطالبات با مدیریت جناب آقای مهندس ایزد پناه کار خود را آغاز خواهند کرد. در چند ماه گذشته که این کارگروه ها تعریف و فعالیت آنها تدوین شده اند، کار تا حدی شکل گرفته است اما متاسفانه امواج چهارم و پنجم کرونا موانع زیادی را برای پیشبرد اهداف کارگروه ها به وجود آورد با این وجود کارگروه ها مدتی است کار خود را آغاز کرده اند و بزودی نتیجه فعالیت آنها به استحضار اعضا خواهد رسید.

الویت نخست فعالیت کارگروه ها

کارگروه ها در لیست اهداف و برنامه هایی که در نظر گرفته اند، هر کدام یک الویت اصلی برای پیشبرد اهداف کارگروه مورد نظر خود و یا در نهایت پیشبرد اهداف انجمن ارایه داده اند. فعالیت ها نیز حول این الویت ها در حال شکل گرفتن است.

کارگروه آموزش: برقراری نظمی مستقر برای شکل گیری سامانه آموزش در انجمن که نیازهای طراحان و سپس نیاز زنجیره ارزش صنعت پوشاک را به آموزش و در صورت نیاز به پژوهش برطرف کند.

کارگروه استان ها: تبدیل مشخص و قابل رویت انجمن به یک نهاد فرا استانی و تببین حرکت و خروج از سکون

کارگروه ارتباط با تولید: بالا بردن توان رقابت در تولید ملی پوشاک از طریق تببین جایگاه طراحی در زنجیره ارزش

کارگروه زنجیره ارزش:  استحکام ارتباط با سایر تشکل های هنری برای ایجاد حلقه های راهبردی-ارتباطی و ایجاد ارتباط با نهاد دانشگاه برای دستیابی به اهداف کارگروه

کارگروه اعضا و مطالبات: رفع نیازهای صنفی و حرفه ای اعضا، برقراری ارتباط با سامانه های رسمی و غیر رسمی برای پوشش خواسته های اعضا و جذب اعضای جدید.

همانطور که اشاره شد انجمن طراحان لباس و پارچه ایران در دوره جدید فعالیت خود در قالب کارگروه های فوق در پی آن است تا نظم ساختاری جدیدی را تجربه کند. بر همین اساس کارگروه های انجمن فعالیت خود را آغاز کرده اند و بزودی نتایج کا رآنها شرایط جدیدی را برای انجمن به وجود خواهد آورد. از این پس اخبار فعالیت کارگروه ها منتشر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *