فرض کنید که در یک میهمانی و یا در سفر هستید. برای شما بنا بر اقتضای فصل نوشیدنی سرد یا گرم مثل انواع شربت و آبمیوه یا چای و قهوه سرو می‌شود. زمانی که در حال نوشیدن هستید قطره‌ای از آن بر روی لباس شما می ریزد، در این حالت لباس شما در معرض لکه شدن خواهد بود. این در حالی است که در این موقعیت های زمانی میزان دسترسی به آب و مواد شوینده برای شما در پایین ترین حالت ممکنه خواهد بود. بنابراین داشتن یک لباس با فرم و شاخص ضدلک در این موارد بسیار می‌تواند کارآمد باشد.

لباس مقاوم در برابر لکه شدن

دسته بندی لکه ها:

به طور کلی لکه هایی که روی پارچه نمودار می‌گردند به دو نوع تقسیم می شوند:
• لکه های روغنی
• لکه های آبی
برای مثال جهت لکه های روغنی می توان به روغن های سرخ کردنی اشاره نمود، همچنین برای لکه های آبی می‌توان به مثال‌های متعددی همچون قهوه، چای، نوشابه و انواع آب میوه‌ها می‌توان اشاره نمود.

تکمیل ضد لکه کردن پارچه:

معمولا در صنعت برای تولید پارچه هایی که دارای قابلیت دفع لکه های آبی هستند از یک ماده تکمیلی به نام “سیلیکون” استفاده می شود.
به این ترتیب که پارچه را در محلولی از این ماده قرار می دهند و پس از خشک کردن، آن را در یک محفظه حرارتی تا حرارت ۱۵۰ درجه سانتیگراد برای مدت چند دقیقه حرارت می دهند. این نوع پارچه‌ی تکمیل شده، لکه‌های آبی را جذب نکرده و مواد آبی تولید کننده لکه بدون این که باعث تر شدن پارچه شود از روی سطح آن لغزیده و جدا می‌شود.

پوشاک ضد لک:

تصویر بالا قسمتی از یک پیراهن را نشان می‌دهد که بر روی آن یک برچسب نارنجی رنگ توسط کمپانی تولید کننده چسبانده شده است. روی این برچسب این جمله نوشته شده است:

“مقاوم در برابر لکه – در برابر لکه های با پابه آب مقاوم است”
همانطور که در تصویر دیده می شود یک لکه بزرگ چای روی این پارچه انداخته شده است. آنچه که مشخص است لکه چای بر روی این پارچه کاملا باقی مانده و هیچ‌گونه نفوذی داخل پارچه نداشته است.
این مقاومت داخل فیلم با وضوح بیشتری قابل مشاهده است.

تهیه و تنظیم: مسعود طالاری(مدرس پارچه شناسی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *