در این فصل، فشن نفس عمیقی می‌کشد و یک آینده‌ی خارق‌العاده خلق می‌کند تا بصورت واحد یا مجموعه‌ای (کالکشن) در هماهنگی با طبیعت درآید.

پیش‌روی- افزایش- سیر صعودی

نگاه به آینده، معنویت بیشتر و صنعت مد انسان محورتر را می‌سازد. همچنین صنعت مد برای یکی شدن با طبیعت تلاش می‌کند و دوباره روی ماهیت بشر، بدن و آمال شخصی تمرکز می‌کند. با نگاه به آینده می‌توان دوباره دنیای فیزیکی حواس را در هماهنگی با دنیای دیجیتال کشف کرد. از دنیای مجازی با تمام صفحه نمایش‌های لرزان جادویی‌اش برای طرح زدن الهام گرفت. می‌توان با کمک از تکنولوژی پیشرفته به حتی فراتر از آینده رفت.

تصویر مد از مواردی مانند مصرف‌گرایی بیش از حد، آلودگی، پوچ‌گرایی و… ضربه خورده اما تولید‌کنندگان و برندها در حال برداشتن قدم‌های مثبتی در این زمینه هستند.

آن‌ها به حرکت به سوی توجه اخلاقی‌تر، مسئولیت‌پذیری و نوآوری ادامه می‌دهند، تا فشن‌هایی که بیشتر و بیشتر روی ضروریات تمرکز دارند را ارائه دهند.

در‌حالیکه همچنین متریالی (مواد، پارچه و…) که در آینده به کار گرفته خواهند شد را با روش‌هایی متفکرانه، نگاه رو به جلو و تجربی ایده‌پردازی می‌کنند.

مصرف‌کنندگان به خوبی از این روند آگاه‌اند و در حال حاضر به طور واضح یکی از اعتبارهای اصلی آن‌ها را تشکیل می‌دهند.

صنعت مد برای زنده نگه داشتن اشتیاق به آراستگی قدرت خود را از طریق پرورش رویا و افسون کردن به رخ می‌کشد و اینکار را نه تنها با رعایت انصاف ، شفافیت و احترام بلکه با ارائه راهی بهتر، پرورش تفاوت‌های فردی و توصیف فردیت هر شخص به صورت آشکار یا پنهان انجام می‌دهد. صنعت مد برای رسیدن به این هدف و ایجاد امنیت، حمایت و ساخت یک دنیای موازی و بهتراز قدرت تخیل استفاده می‌کند.

طبیعت در نوع پرقدرت، غنی، فانتزی و تغییر یافته‌ی خود، یک منبع قوی الهام بخش می‌باشد. ما در طبیعت، از تراکم و سایه‌های ملموس، روشنایی‌های جذاب، رنگ‌های تیره و روشن، رنگ‌های مات جدید آمیخته با طیف صورتی الهام گرفته وبه آن صورت که مناسب انسان باشند طرح می‌زنیم.

رنگ‌ها و امواجی که دکوراسیون یک محیط منتقل می‌کند، یک نیاز اساسی برای خیال‌پردازی کردن و یک پناهگاه برای دوری از غم و اندوه می‌باشند.

بافت و مواد اولیه بیشترین اهمیت را دارند. اگر جستجوی بی‌انتها برای مواد سبک که آزادی و چابکی را به ارمغان می‌آورند در نظر نگیریم، رویکردی نو در زمینه‌ی مواد بسیار سبک و فوم‌های پایدار ظهور می‌کند. این مواد راحتی در طول روز و سیال بودن را برای دست‌یابی به تحرک بدون محدودیت و اطمینان واقعی را فراهم می‌آورند.

در یک فضای رازآلود و مهیج، رویا‌ها در تکنولوژی و توسعه‌ی پایدار ریشه دارند و در یک فصل شاد و مطمئن به زندگی وارد می‌شوند. با آمادگی کامل برای جهش رو به جلو!

(تحقیقات بیشتری را می‌توانید در این زمینه در طول سمینارهای ترند در نیویورک و شوهای(نمایش های فشن) پاریس انجام دهید.)

ترجمه شده از :

http://www.premierevision.com/en/fashion/autumn-winter-20-21/aw-20-21-season-opener-a-leap-into-the-future/

مترجم: فاطمه قندی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *